… że 60% - 80% społeczeństwa (wg różnych badaczy) cierpi na bóle kręgosłupa ? Wpływ na to ma między innymi nieprawidłowa postawa przy pracy. 16 lat - średni czas spędzony w życiu w kuchni, przy za niskim blacie implikuje wymuszoną pochyloną pozycją, która znacząco obciążą kręgosłup szyjny i powoduje niepożądane napięcie mięśniowe w części lędźwiowej. Za wysoki blat z kolei powoduje drętwienie rąk i nieprawidłowe napięcie mięśniowe w części barkowej kręgosłupa.

 

… że zasada by to użytkownik kuchni był w centrum uwagi została sformułowana już w 1850 roku jako wynik badań amerykańskiego ministerstwa rolnictwa? Prawidłowo ustawione strefy w kuchni zasadniczo zmniejszają ilość czasu potrzebnego na pracę, dowiodła temu w 1922 roku Christine Fredericks przeprowadzając tzw. badanie tzw. niteczkowe. W latach 50 w USA zdefiniowano teorię trójkąta roboczego. Teoria w praktyce oznacza wydzielenie 3 stref: przechowywania, zmywania i gotowania.

 

… że w zależności od tego czy jesteś prawo- czy leworęczny twoja kuchnia powinna mieć inny układ ?

 

… że optymalna wysokość blatu zależy od kilku czynników. Po pierwsze od tego ile masz wzrostu i jakie proporcje mają twoje ręce. Po drugie zależy od tego do czego blat jest wykorzystywany. Inną postawę ma nasz organizm gdy zmywamy, inną gdy np. zagniatamy ciasto, a jeszcze inną przy standardowych pracach np. krojeniu.

 

… że oświetlenie i jego dobór obejmuje nie tylko moc światła i jego ustawienie, ale także dobór jego koloru ? Np. ciepły kolor światła ma znacznie lepszy wpływ na nasz wzrok, jeśli dużo czasu spędzamy w kuchni.

 

 

 

  

             Zdrowe Kuchnie oferują Państwu kuchnie na wymiar. Meble kuchenne na zamówienie zbudowane są tylko z najlepszych oraz sprawdzonych przez nas materiałów. Działamy kompleksowo, od projektu do montażu, na obszarze całego Śląska. Najczęściej obsługujemy klientów z Żor ale równie często odwiedzamy okoliczne miejscowości. W miastach Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław Śląski, Pawłowice, Pszczyna, Orzesze, Łaziska, Mikołów, Knurów dojazd na pomiar pomieszczenia i wycenę kuchni przy realizacji zlecenia jest bezpłatny.

 

             Już dziś możesz wstępnie skalkulować koszt kuchni oraz zapoznać się z naszą filozofią tworzenia kuchni. Na kolejnych podstronach znajdują się informacje o tym jak ważna jest dla nas funkcjonalność, ergonomia i dostosowanie kuchni dla użytkowników.

 

             Pełną i fachową informację uzyskasz dzwoniąc do nas lub kontaktując się mailem.